Suna ALPASLAN

Psikolog

Özgeçmiş

Suna ALPASLAN

Psikolog

Suna (Soydan) Alpaslan 2004 yılından bu yana çeşitli firmalarda Araştırma Asistanı, Psikolog ve İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır. 2011-2018 yılları arasında çalıştığı firmada Eğitim ve Gelişim Bölümü Yöneticisi olarak görev almıştır. 2015-2018 yılları arasında ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisi olarak süreçlerin müşteri odaklı olarak iyileştirilmesi çalışmalarını yürütmüştür. Katıldığı projeler arasında Voice of the Customer (Müşterinin Sesi) Programı, Satış Ekibine Yönelik Eğitim Modülleri Geliştirme, kuruma özel Yetkinlik Sözlüğü Oluşturma ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş Sınav Merkezi kurma çalışmaları bulunmaktadır.  

2015 yılından beri kurumsal akademi çalışmaları yürütmekte, Etkili İletişim, Stres Yönetimi, Motivasyon, Liderlik, Çatışma Yönetimi gibi kişisel gelişim alanlarının yanı sıra Mülakat Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi, Kalite Yönetimi, Müşteri Odaklılık,  Kanıt Bazlı Karar Verme, Kalitatif ve Kantitatif Araştırma Yöntemleri konularında da eğitimler vermektedir.  

Grup psikoterapileri ve duygusal zekâ alanlarının yanı sıra eğitim programı tasarımı, meslek eğitimlerinin iyileştirilmesi, yönetim sistemleri ile sosyal bilimlerde ölçme ve değerlendirme konularında çalışmalarını sürdürmektedir. 

Halen çeşitli üniversitelerde Endüstriyel ve Örgütsel Psikoloji alanı ile ilgili seminerler vermekte olan Suna Alpaslan, Doktora Tezi kapsamında “İşletmelerde Liderliğe Özgü Davranışsal Şemaların Belirlenmesi” konusunda araştırmalar yürütmektedir. 
 
2018 yılından bu yana, eğitim planlama, içerik hazırlama ve sunma çalışmalarına Madalyon Kurumsal’da devam etmektedir. 

Eğitim
 • Üniversite

  Boğaziçi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü

 • Yüksek Lisans

  Yıldız Teknik Üniversitesi, SBE, İnsan Kaynakları Yönetimi

 • Doktora

  Ege Üniversitesi, SBE, İşletme Doktora Programı

 • Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü

  Psikodrama Terapistliği Eğitimi


Eğitimler

BİRAZ KONUŞALIM MI?

Psikologlardan Kötü Haber Verme Teknikleri

SANAL EKİPLERLE DUYGUSAL ZEKA

Aynı Ofiste Olmayanlar İçin Ekip Ruhunu Korumak

İNSAN 4.0 ( Yöneticiler İçin )

Teknolojide İnsan Boyutu

İNSAN 4.0 (ÇALIŞANLAR İÇİN)

Teknolojide İnsan Boyutu

DUYGUSAL ZEKA

Duygusal Zekanızı Geliştirerek Yeteneklerinizin Farkında Olun

PARA İLE SAADETİN PSİKOLOJİSİ


Kurumun Diğer Eğitmenleri