Gülseren BUDAYICIOĞLU

Psikiyatrist

Özgeçmiş

Dr. Gülseren BUDAYICIOĞLU

Psikiyatrist

Tıp öğrenimi sırasında, önce TRT Ankara Radyosu’nda, daha sonra da TRT televizyonunda 5 yıl boyunca kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak meslek yaşamına devam etti. Bu dönemde bir yıl süreyle, Hacettepe Üniversitesi ve TRT'nin iş birliği ile hazırlanan ve TRT Televizyonlarından canlı olarak yayınlanan, "İnsan ve Dünyası" adlı sağlık ve eğitim programlarında,yapımcı ve sunucu olarak görev aldı.
 

1982 yılında Üniversite'den ayrıldı. 2005 yılına kadar, Ankara'da serbest hekim olarak çalıştı. 2004 yılında, farklı tanı gruplarından hastalarıyla görüşmelerini bire bir kaleme alarak Remzi Kitabevi tarafından yayınlanan "Madalyonunİçi" adlı kitabı yazdı.

07.03.2005 tarihinde en büyük hayalini gerçekleştirerek, kişilerin sosyal güvencelerini kullanarak başvurabileceği, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara'nın ilk özel psikiyatri merkezi olan Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni kurdu.

2013 yılında, Madalyon Psikiyatri Merkezi İstanbul Levent Şubesi’ni, 2017 yılında Madalyon Psikiyatri Merkezi Suadiye Şubesi’ni kurdu.
 

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, halen ülkemizin en büyük özel psikiyatri merkezi olma özelliğini koruyan Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin başkanı olarak meslek yaşantısını sürdürürken, bir yandan da hastaları ile yaptığı görüşmeleri anlatan, psikiyatriyi kuramsal olmaktan çıkarıp pratik yaşam içinde kitlelere sunan kitaplar yazmaya ve Madalyon Kurumsal Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi ile Madalyon Akademi için eğitim içeriklerine katkıda bulunmayadevam etmektedir.
 


 

Eğitim
 • Lise

  Ted Ankara Koleji

 • Üniversite

  Ankara Üniversitesi,Tıp Fakültesi

 • Uzmanlık

  Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Psikiyatri Uzmanlık Eğitimi

Yayınları
 • Madalyonun İçi
 • Günahın Üç Rengi
 • Hayata Dön
 • Kral Kaybederse
 • Camdaki Kız

Eğitimler

ARTİZ KAHVESİ

Hayatın Size Verdiği Role Psikolojik Bir Bakış


Kurumun Diğer Eğitmenleri